MODUŁ MICRO
Witaminy i składniki mineralne są niezbędnymi mikroelementami do prawidłowego funkcjonowania organizmu, chociaż zapotrzebowanie na nie jest niewielkie. Niemożliwe jest dostarczenie ich w takiej ilości z dietą, aby zapewnić prawidłowy przebieg metabolizmu komórkowego, a organizm człowieka nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać. Obecnie dieta każdego człowieka jest mocno przetworzona, przez co często brak jej składników odżywczych. Zazwyczaj nie zdajemy sobie z tego sprawy, a nawet niewielkie dolegliwości, czy pogorszenie samopoczucia może być związane z utajonym brakiem witamin i minerałów w naszym organizmie. Jeśli nie podejmiemy wtedy żadnych działań i stan ten będzie się przedłużać w konsekwencji może dojść do rozwoju poważnych schorzeń, a nawet nowotworów.
Tzw. normy żywienia, opracowane przez naukowców, określają zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla większości osób w danym kraju. Jednak każdy z nas ma swój indywidualny profil genetyczny, a przez to odmienne zapotrzebowanie na witaminy i substancje mineralne. Geny mogą warunkować zarówno transport międzykomórkowy, metabolizm jak i wchłanianie składników odżywczych w organizmie. Procesy te przekładają się na indywidualne potrzeby żywieniowe i są zależne od indywidualnych predyspozycji genetycznych danej osoby.
Badanie iGenesis może wskazać przyczyny niedoboru lub nadmiaru poszczególnych składników, na podstawie przebadanych ponad 20 polimorfizmach genów związanych z metabolizmem komórkowym. Moduł MICRO umożliwia optymalizację programu odżywiania poprzez dostosowanie dziennego zapotrzebowania dla konkretnej osoby. Spersonalizowane zalecenia pomogą wzmocnić odporność i poprawią ogólny stan zdrowia, a tym samym skutecznie zapobiegną chorobom i wspomogą leczenie już zdiagnozowanych dolegliwości.
Dzięki badaniu dowiesz się:
- jakie niedobory mikroelementów mogą się u Ciebie pojawić i jak im zapobiec;
- jak organizm metabolizuje poszczególne witaminy i minerały z pożywienia;
- jak poprawić stan zdrowia i samopoczucie poprzez drobne zmiany w diecie;
- które produkty spożywcze są dla Ciebie korzystne, a których unikać;
- czy jesteś w obszarze ryzyka chorób dietozależnych;
- jakie badania krwi wykonywać w ramach profilaktyki zdrowia poza standardową morfologią.