MODUŁ SENSOR

Od dawna wiadomo, że żywność ma ogromny wpływ na zdrowie, a właściwie ustalona dieta chroni przed wieloma chorobami. Procesy przetwarzania żywności powodują jednak, że to co spożywamy na co dzień, w coraz mniejszym stopniu przypomina jedzenie z czasów naszych przodków. Współcześnie spożyciu pokarmów może towarzyszyć szereg niepożądanych reakcji, takich jak nietolerancje pokarmowe i alergie, objawiające się w różnoraki sposób np. dolegliwościami żołądkowymi, czy skórnymi i złym samopoczuciem. Nawet przewlekłe infekcje, czy problemy z utratą masy ciała, które mogą wydawać się pozornie nie związane z jedzeniem, mogą być związane z nadwrażliwością pokarmową.

Objawy nietolerancji pokarmowej mogą pojawić się nawet po  kilku dniach od kontaktu z czynnikiem drażniącym, przez co są trudne do zdiagnozowania. W tym wypadku wyniki testów mogą być niejednoznaczne, a często sprzeczne ze sobą.

Tymczasem, gdy nietolerancja niektórych składników pokarmowych ma podłoże genetyczne, wtedy może ujawnić się w każdym wieku. Spowodowane zmianami w DNA nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe są niezmiennie przez całe życie i w długoterminowej perspektywie mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń zdrowia.

Moduł Sensor pozwala na wyeliminowanie tych produktów z diety, które negatywnie wpływają na organizm oraz wprowadzenie tych o działaniu korzystnym, poprzez analizę około 30 polimorfizmów genów związanych z nieprawidłową odpowiedzią na składniki odżywcze.

Dzięki badaniu dowiesz się:

  • czy posiadasz genetyczną nietolerancję cukrów : laktozy i fruktozy;
  • jaka ilość kofeiny i alkoholu jest dla Ciebie bezpieczna;
  • czego unikać przy nadwrażliwości na nikiel;
  • jak Twój organizm wchłania żelazo i czy grozi Ci anemia lub hemochromatoza;
  • czy posiadasz geny predysponujące do rozwoju celiakii i czy warto wykluczać gluten z diety;
  • czy posiadasz geny predysponujące do rozwoju nadciśnienia pod wpływem nadmiernego spożycia soli.

Przejdź do zakładki: badania

Przejdź do zakładki: cennik